Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. специјализира во производство, снабдување и извозник Делови за печат, Со една фабрика во Taiwan. главно произведува сите видови на оваа производи. Покрај тоа, ние може да ви обезбеди со договор производство или ви помогнат да се развие и дизајн на нови производи во зависност од вашите барања. Сега, нашите производи се продаваат добро во светот; Клиентите се многу задоволни со нашите производи.

Делови за печат

Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Печатењето е метод на формирање на работно парче со посакувана форма и големина со примена на надворешна сила на чинија,лента,цевка,профил,и слично со преса и матрица за да предизвикаат пластична деформација или одвојување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Делови за печат по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Делови за печат во Taiwan
Customized​​​​​​​
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Ковањето се користи за делови направени од инготи или валани метални печат.Печатењето е метод на обработка под притисок на метали во кој протокот на метал е ограничен од површините на вдлабнатините и проекциите на матрицата.Горните и долните делови на матрицата формираат затворена празнина во форма на делот што се прави.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Делови за печат по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Делови за печат во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Свиткување-пластичен метод за формирање на виткање лим,цевководни фитинзи и профили во одреден агол,искривување и облик.Виткањето е еден од главните процеси што широко се користат во производството на делови за печат.Свиткувањето на металните материјали во суштина е процес на еластопластична деформација. По растоварувањето,работното парче ќе произведе еластична деформација за обновување во насока,што се нарекува пролет назад.Пролетниот грб влијае на точноста на работното парче и е клучната технологија што мора да се земе предвид при процесот на свиткување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Делови за печат по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Делови за печат во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Печатењето е метод на обработка на ладно печат,кој ја користи моќта на конвенционалната или специјалната опрема за штанцување за да го пробие материјалот(метал или не-метал)да сече,свиткајте го или обликувајте го во готовиот облик и големина на калапот. Обработката со печат може грубо да се подели на неколку различни типови на обработка како што е стрижењето,виткање,формирање и цртање.Машинскиот алат што се користи за печат се нарекува перфоратор,а употребената матрица се нарекува матрица за штанцување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Делови за печат по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Делови за печат во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Врз основа на концептот на "да ги сервисира клиенти со кредит" и управување со метод на "луѓе ориентирани", ние може да обезбеди клиенти со врвен квалитет

Делови за печат

со супериорен услуги. Ние веруваме дека можеме да создадеме повеќе можности за бизнис за вас, вашиот профит е она што ние се стремиме за, би сакале да соработуваат со вас! искрено поздрави пријатели од сите кругови да не посетите.