Терминал за PCB приклучок

Основана во Taiwan, Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd., Професионален производителот, снабдувачот на Терминал за PCB приклучок има широк спектар на производствените линии. Ние успешно го продаваат и извезуваат нашите производи во странство. Ние продолжуваме значителни инвестиции во истражување и развој да се произведуваат производи на највисоките можни стандарди за квалитет и ефикасност. Тоа ќе биде твојата мудрост избор да соработуваат бизнис со нас. Искрено се надеваме дека ќе биде вашиот најдобар партнер во бизнисот. Немојте да се колебате и контактирајте не веднаш штом ќе може да се!
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Терминал за PCB приклучок

или би сакале да клиент цел, Ве молиме слободно да ни договор, Ние сме Очекуваме да формирање на успешни деловни односи со нови клиенти низ целиот свет во блиска иднина.
  • Терминал за PCB приклучок - Customized
Терминал за PCB приклучок
модел - Customized
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печат
Прилагодено

1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар
2.Заврши:според вашата потреба
3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност

Ковањето се користи за делови направени од инготи или валани метални печат.
Печатењето е метод на обработка под притисок на метали во кој протокот на метал е ограничен од површините на вдлабнатините и проекциите на матрицата.Горните и долните делови на матрицата формираат затворена празнина во форма на делот што се прави.
Enquiry Now
производи Листа
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Печатењето е метод на формирање на работно парче со посакувана форма и големина со примена на надворешна сила на чинија,лента,цевка,профил,и слично со преса и матрица за да предизвикаат пластична деформација или одвојување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Терминал за PCB приклучок, треба да знаете за највисок квалитет на Терминал за PCB приклучок производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized​​​​​​​
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Свиткување-пластичен метод за формирање на виткање лим,цевководни фитинзи и профили во одреден агол,искривување и облик.Виткањето е еден од главните процеси што широко се користат во производството на делови за печат.Свиткувањето на металните материјали во суштина е процес на еластопластична деформација. По растоварувањето,работното парче ќе произведе еластична деформација за обновување во насока,што се нарекува пролет назад.Пролетниот грб влијае на точноста на работното парче и е клучната технологија што мора да се земе предвид при процесот на свиткување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Терминал за PCB приклучок, треба да знаете за највисок квалитет на Терминал за PCB приклучок производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Печатењето е метод на обработка на ладно печат,кој ја користи моќта на конвенционалната или специјалната опрема за штанцување за да го пробие материјалот(метал или не-метал)да сече,свиткајте го или обликувајте го во готовиот облик и големина на калапот. Обработката со печат може грубо да се подели на неколку различни типови на обработка како што е стрижењето,виткање,формирање и цртање.Машинскиот алат што се користи за печат се нарекува перфоратор,а употребената матрица се нарекува матрица за штанцување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Терминал за PCB приклучок, треба да знаете за највисок квалитет на Терминал за PCB приклучок производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings