Прецизни печат делови

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Прецизни печат делови производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Странство, креаторите се гледа во

Прецизни печат делови

. Производители се адаптација изданија на адресата барања во енергијата, складирање, поврзување, приватноста и надворешна заштита.
  • Прецизни печат делови - Customized
Прецизни печат делови
модел - Customized
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печат
Прилагодено

1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар
2.Заврши:според вашата потреба
3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност

Свиткување-пластичен метод за формирање на виткање лим,цевководни фитинзи и профили во одреден агол,искривување и облик.Виткањето е еден од главните процеси што широко се користат во производството на делови за печат.Свиткувањето на металните материјали во суштина е процес на еластопластична деформација.

По растоварувањето,работното парче ќе произведе еластична деформација за обновување во насока,што се нарекува пролет назад.Пролетниот грб влијае на точноста на работното парче и е клучната технологија што мора да се земе предвид при процесот на свиткување.
Enquiry Now
производи Листа
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Печатењето е метод на формирање на работно парче со посакувана форма и големина со примена на надворешна сила на чинија,лента,цевка,профил,и слично со преса и матрица за да предизвикаат пластична деформација или одвојување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Прецизни печат делови по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Прецизни печат делови во Taiwan
Customized​​​​​​​
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Ковањето се користи за делови направени од инготи или валани метални печат.Печатењето е метод на обработка под притисок на метали во кој протокот на метал е ограничен од површините на вдлабнатините и проекциите на матрицата.Горните и долните делови на матрицата формираат затворена празнина во форма на делот што се прави.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Прецизни печат делови по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Прецизни печат делови во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Печатењето е метод на обработка на ладно печат,кој ја користи моќта на конвенционалната или специјалната опрема за штанцување за да го пробие материјалот(метал или не-метал)да сече,свиткајте го или обликувајте го во готовиот облик и големина на калапот. Обработката со печат може грубо да се подели на неколку различни типови на обработка како што е стрижењето,виткање,формирање и цртање.Машинскиот алат што се користи за печат се нарекува перфоратор,а употребената матрица се нарекува матрица за штанцување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Прецизни печат делови по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Прецизни печат делови во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings