Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. е водечки производител, на снабдувачот и извозникот на најдобар Завртка за глава со шестоаголни приклучоци in Taiwan. Години на искуство во оваа област, ние продолжуваме да истражување и развој, со цел да ги направиме нашите производи конкурентни во однос на квалитет и перформанси. На највисок квалитет на производи на повеќето разумна цена е нашата крајна цел. Со цел да се постигне оваа цел, воведовме напредна опрема за обработка, производот има многу висока контрола точност. Затоа, ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, можете да ни каже. Ние ќе ви даде одговор што е можно поскоро. Добредојдовте да ја посетите нашата веб-страница за повеќе детали.

Завртка за глава со шестоаголни приклучоци

Завртка за глава со шестоаголни приклучоциПрилагодено 1.Материјал:Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Завртката за капаче на штекерот е вашиот најдобар избор во апликации со ограничен пристап.Достапен во широк опсег на димензии,овој прицврстувач може ефикасно да се прилагоди со алатки од стандарден сет на штекери,кои бараат многу мало растојание околу прицврстувачот. Се смета дека завртките на капачето на штекерот имаат помодерен изглед,иако ова е субјективно.Техничката опрема и електрониката често користат завртки за капачето на штекерот,создавање визуелна асоцијација што може да се пренесе на други производи и апликации.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Завртка за глава со шестоаголни приклучоципо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Завртка за глава со шестоаголни приклучоци од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customized/JIS/ISO/DIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со шестоаголни приклучоциПрилагодено 1.Материјал:Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Може да издржи поголеми товари.Има шест страни на сила за повеќе употреба отколку шраф и крст-обликувана завртка со само две страни.Завртката со шестоаголна приклучница може да се потопи во употреба,тоа значи дека целата навртка е потопена во работниот дел за да се задржи површината на работното парче рамна и убава. Во споредба со надворешните шестоаголни завртки,внатрешниот шестоаголник е погоден за повеќе прилики за склопување,особено на тесни места,па лесно се склопува и поправа,и лесно се дебагира.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Завртка за глава со шестоаголни приклучоципо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Завртка за глава со шестоаголни приклучоци од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customized/JIS/ISO/DIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со шестоаголни приклучоциПрилагодено 1.Материјал:Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Неговата цврстина е три пати посилна од машинските завртки,што е најсилното ниво меѓу општите стандардизирани завртки.Има шестоаголна дупка на главата.Вообичаено,се користи без никакви навртки.Поради одличното склопување и спречување на кршење,се користи за фиксирање на машински алати,автомобилски делови итн.Вообичаено,неговата површинска обработка е црн оксид.Може да се затегне со шестоаголна ален клуч. Во споредба со шестоаголни завртки,нејзината големина на главата е мала.Толку често неговата глава е потопена на место свртена кон за да заштеди простор.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Завртка за глава со шестоаголни приклучоципо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Завртка за глава со шестоаголни приклучоци од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customized/JIS/ISO/DIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со шестоаголни приклучоциПрилагодено 1.Материјал:Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Завртка за капаче на штекерот,познат и како завртка за капаче на штекер,штекер завртка,или Ален Болт,е тип на капа завртка со цилиндрична глава и хексагонална погонска дупка.Терминот завртка на капачето на штекерот обично се однесува на тип на прицврстувач со навој. Фалсификувана топлина-Примерите за третирана легура се прицврстувачи со висока јачина наменети за најсложените механички апликации,со достапни специјални формулации од легура кои се способни да одржуваат цврстина на температури над 1000 степени F(587 степени Целзиусови). Хексадецимален клуч(понекогаш се нарекува Ален клуч или Ален клуч)или шестоаголник е потребен за затегнување или олабавување на шрафот за штекер.Завртките на капачето на штекерот најчесто се користат во склопови кои не обезбедуваат доволно растојание за конвенционален клуч или штекер.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Завртка за глава со шестоаголни приклучоципо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Завртка за глава со шестоаголни приклучоци од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
CustomizedCustomized/JIS/ISO/DIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние производ атрактивни и издржливи

Завртка за глава со шестоаголни приклучоци

за да се исполнат барањата на сите клиенти, нашата компанија ќе се придржуваат кон следниве правила: зелено aheadism, искрен-соработка, со врвен квалитет, hi-tech. Кој ги нашите производи се продаваат добро во целиот свет.