Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Завртка за глава со копче in Taiwan. Нашата експертиза ни овозможува да нудиме широк спектар на производи, со цел да се исполнат меѓународните стандарди за квалитет и тие се совршени да се користи во различни места. Нашата палета е достапен во различни големини и спецификации за да се задоволат различните потреби на клиентите.

Завртка за глава со копче

Завртка за глава со копчеПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)2.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм3.Висок квалитет и конкурентни цени4.Брзо време за испорака5.Земја на потекло:Кина/Тајван6.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Машински завртки за глава со копче со приклучок до ISO 7380 се достапни на залиха во челик 4 одделение.8,5.6,8.8,10.9,12.9,А2 нерѓосувачки челик и А4 нерѓосувачки челик.Други материјали се достапни на барање, вклучувајќи месинг,и алуминиум. Тие се домаќини на шестоаголна вдлабнатина и се управуваат со помош на шестоаголна клуч или вметнувач.Ова ги прави овие завртки поефикасни од производите со завртки со дупчиња поради поголема отпорност на камери-надвор,и тие можат да се користат со моќни двигатели што овозможуваат побрза инсталација и постигнување поголем вртежен момент. Ние, исто така, складираме завртки за глава со копчиња во UNC,UNF,BSW и BSF.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртка за глава со копче, треба да знаете за највисок квалитет на Завртка за глава со копче производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со копчеПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Завртката со капаче за глава со копче е тип на завртка со капа со цилиндрична глава и хексагонална погонска дупка.Завртката со капаче на штекерот за глава на копче најчесто се придвижува со ален клуч или шестоаголник.Повеќето завртки со капаче за копчиња имаат чисти глави без печат или означување за убав чист завршен изглед. Во машинските делови обично се користат завртки за капа за глава,умре прицврстување,и стегање.Завртките на капачето на штекерот се идеални за апликации во кои нема доволно простор за маневрирање со клучеви или приклучоци.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртка за глава со копче, треба да знаете за највисок квалитет на Завртка за глава со копче производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Цело време, ние се нагласи развојот и да воведе нови

Завртка за глава со копче

производи на пазарот секоја година. Нашите производи се продава добро во странство на пазарот, како што се Америка и Европа, и се позитивно оценета од страна на клиентите. Ние ги извршуваат управување начело на "квалитет е супериорен, служба е врховен, репутација е првиот", и искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите clients.We добредојде да ни се обратите за повеќе информации и со нетрпение очекуваме да работиме со вас!