Метални делови за штанцување

Ние сме искусни Taiwan Метални делови за штанцување производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Нашите производи набавени и се извезуваат во целиот свет се потпираат на нашата професионална талент и добро искуство. Ние сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали бизниси до големи производствени погони. Прилагодено дизајни и OEM / ODM услуги се срдечно добредојдени.
Нашите

Метални делови за штанцување

промовирање на нивниот шарм во голема мера. Набавени од сертифицирани производители на овие производи се произведени според параметрите за квалитет распространети на глобално ниво.
  • Метални делови за штанцување - Customized
Метални делови за штанцување
модел - Customized
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печат
Прилагодено

1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар
2.Заврши:според вашата потреба
3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност

Печатењето е метод на обработка на ладно печат,кој ја користи моќта на конвенционалната или специјалната опрема за штанцување за да го пробие материјалот(метал или не-метал)да сече,свиткајте го или обликувајте го во готовиот облик и големина на калапот.

Обработката со печат може грубо да се подели на неколку различни типови на обработка како што е стрижењето,виткање,формирање и цртање.Машинскиот алат што се користи за печат се нарекува перфоратор,а употребената матрица се нарекува матрица за штанцување.
Enquiry Now
производи Листа
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Печатењето е метод на формирање на работно парче со посакувана форма и големина со примена на надворешна сила на чинија,лента,цевка,профил,и слично со преса и матрица за да предизвикаат пластична деформација или одвојување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Метални делови за штанцување. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Метални делови за штанцување кои нудат најдобра цена во Taiwan
Customized​​​​​​​
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Ковањето се користи за делови направени од инготи или валани метални печат.Печатењето е метод на обработка под притисок на метали во кој протокот на метал е ограничен од површините на вдлабнатините и проекциите на матрицата.Горните и долните делови на матрицата формираат затворена празнина во форма на делот што се прави.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Метални делови за штанцување. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Метални делови за штанцување кои нудат најдобра цена во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Свиткување-пластичен метод за формирање на виткање лим,цевководни фитинзи и профили во одреден агол,искривување и облик.Виткањето е еден од главните процеси што широко се користат во производството на делови за печат.Свиткувањето на металните материјали во суштина е процес на еластопластична деформација. По растоварувањето,работното парче ќе произведе еластична деформација за обновување во насока,што се нарекува пролет назад.Пролетниот грб влијае на точноста на работното парче и е клучната технологија што мора да се земе предвид при процесот на свиткување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Метални делови за штанцување. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Метални делови за штанцување кои нудат најдобра цена во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings