Контакти за батеријата

Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Контакти за батеријата кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди нивната подолг живот и квалитет ние производство на овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Ние сме исклучиво нудат овие производи во широк спектар на различни бои шеми и големини и се, исто така, прилагодување, како на барањата на клиентот. Нашите производи се исто така познати по своите одличен квалитет, брза услуга и прифатлива цена.
Ние сакаме да имаме искрена соработка со сите пријатели, и да работат заедно за да се создаде повеќе славни утре за заеднички развој. Ние, исто така се надеваат да добијат драгоцени идеи и предлози од домашни и од странство "пријатели. Дозволете ни да се создаде добар достигнувања во оваа

Контакти за батеријата

и излегувам за убав утре заедно.
  • Контакти за батеријата - Customized​​​​​​​
Контакти за батеријата
модел - Customized​​​​​​​
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized​​​​​​​
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печат
Прилагодено

1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар
2.Заврши:според вашата потреба
3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност

Печатењето е метод на формирање на работно парче со посакувана форма и големина со примена на надворешна сила на чинија,лента,цевка,профил,и слично со преса и матрица за да предизвикаат пластична деформација или одвојување.
Enquiry Now
производи Листа
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Ковањето се користи за делови направени од инготи или валани метални печат.Печатењето е метод на обработка под притисок на метали во кој протокот на метал е ограничен од површините на вдлабнатините и проекциите на матрицата.Горните и долните делови на матрицата формираат затворена празнина во форма на делот што се прави.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Контакти за батеријата, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Свиткување-пластичен метод за формирање на виткање лим,цевководни фитинзи и профили во одреден агол,искривување и облик.Виткањето е еден од главните процеси што широко се користат во производството на делови за печат.Свиткувањето на металните материјали во суштина е процес на еластопластична деформација. По растоварувањето,работното парче ќе произведе еластична деформација за обновување во насока,што се нарекува пролет назад.Пролетниот грб влијае на точноста на работното парче и е клучната технологија што мора да се земе предвид при процесот на свиткување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Контакти за батеријата, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за печатПрилагодено 1.Материјал:SPCC,Јаглероден челик,Нерѓосувачки челик,Бакар2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:25 Т до 200 Т4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Печатењето е метод на обработка на ладно печат,кој ја користи моќта на конвенционалната или специјалната опрема за штанцување за да го пробие материјалот(метал или не-метал)да сече,свиткајте го или обликувајте го во готовиот облик и големина на калапот. Обработката со печат може грубо да се подели на неколку различни типови на обработка како што е стрижењето,виткање,формирање и цртање.Машинскиот алат што се користи за печат се нарекува перфоратор,а употребената матрица се нарекува матрица за штанцување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Контакти за батеријата, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings