Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd., Производител и снабдувач кој е специјализиран за развојот на Специјална завртка. По акумулира во текот години на интензивна истражување, ние сме биле признати да биде најголемиот и најпочитуваните производителот во Taiwan. Поради високиот квалитет и конкурентна цена, нашите производи се извезуваат во повеќе од 20 земји низ целиот свет. Ако сте во потрага за сигурен партнер, можете да сметате на нас. Искрено се надеваме дека можеме да имаат можност да соработуваат со вас во блиска иднина.

Специјална завртка

Завртка за прилагодување/Мулти-фаза Завртка/Мулти-удар заврткаПрилагодено 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Мулти-фалсификувањето со удар е ефикасен и целосно автоматски метод на производство.Откако материјалот е мулти-фалсификувани и обработени,јачината и цврстината на материјалот се подобрени поради префинетоста на зрното и ефектот од поместувањето на структурата на мрежата.Производство на не-делови со стандардна форма. Мулти-Завртките за ладно ковање со удар имаат широк опсег на употреба,како што се автоделови,делови за велосипеди,електрични уреди,носечки делови,делови за пренос,градежни материјали и хардвер,делови за електричен алат,механички делови,итн.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Специјална завртка по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Специјална завртка во Taiwan
Customized/DIN/JIS/IFI/GB
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за прилагодување/Мулти-фаза Завртка/Мулти-удар заврткаПрилагодено 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Завртки за прилагодување(вклучувајќи две-умре два-дување завртки,два-умре четири-дување завртки,три-умре два-дување завртки,четири-умре два-дување завртки,и пет-умре пет-дување завртки).Користење на специјални прогресивни мулти-сценски машини,мулти-удар ладно формирање е во движење-да се обработуваат за апликации кои бараат компоненти со сложени геометрии на внатрешни и надворешни делови. Овој процес формира сложени форми со деформирање и разделување на металот во предвидените форми,без никаква загуба во материјалот.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Специјална завртка по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Специјална завртка во Taiwan
Customized/DIN/JIS/IFI/GB
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Мулти-удар завртка(Орев со черупка)Прилагодено 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М6 до М24 Должина:5 до 70 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени За да се избегне директен судир, черупката може да одвои два метални делови,оштетување од триење или создавање бучава,притоа дозволувајќи им на металните предмети да се движат во одреден опсег.Чаурот е изолатор кој може ефикасно да ја блокира енергијата што се пренесува на черупката.Затоа,кога возилото вози во голема дупка или подигната површина,може да ги апсорбира вибрациите и да ја намали бучавата.Производите се широко покривни велосипеди,мотоцикли,автомобилски и други видови производи.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Специјална завртка по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Специјална завртка во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за прилагодување/Мулти-фаза Завртка/Мулти-удар заврткаПрилагодено 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Ладното ковање е брз процес на создавање прототипови.Под нормални услови на собна температура,металот прво се сече со користење на диск елемент или прачка како основен материјал,а потоа материјалот се истиснува и тече на различни начини со континуирано истиснување.Внатре има низа калапи.Металното фалсификување е исцедено над јачината на принос на металот,при што се деформира ковањето во посакуваната форма.Бидејќи материјалните својства на секој метал се различни,јакоста на притисок на материјалот не може да се надмине кога металот е деформиран,во спротивно ковањето ќе се скрши.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Специјална завртка по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Специјална завртка во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние сме искусни во

Специјална завртка

производи и уживаат во добра репутација меѓу клиентите. Освен тоа, покрај стандардни производи, ние исто така нудиме широк спектар на прилагодување услуги со цел да се грижиме за вашите специјални нарачки. Ние се стремиме искрено соработка со сите заинтересирани клиенти.