Претворени компоненти

Taiwan производителот, снабдувачот, Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. беше добро познат компанијата да обезбеди Претворени компоненти производи. Ние него го правиме и го прават строга контрола на квалитетот во нашата фабрика. Сите наши производи се во согласност и тестирани 100% пред породувањето. Нашите производи не се само прави маркетинг во светот, но, исто така, поставување на квалитет и trustable бренд. Ние секогаш имајте на иновации, одличен квалитет, со разумна цена и навремена испорака на ум за да се исполнат потребите на клиентите. Ние исто така нудиме многу видови на производи, добредојде на нашата веб-страница за да добиете повеќе информации! Ние сакаме да имаме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина.
Нашите

Претворени компоненти

имаат висок квалитет и конкурентна цена, нашата компанија има брза испорака и ефикасна услуга. Откако ќе започнете бизнис со нас, вие никогаш не ќе бидат разочарани со нашата голема услуга и поддршка.
  • Претворени компоненти - Customized
Претворени компоненти
модел - Customized
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за обработка
Прилагодено

1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг
2.Заврши:според вашата потреба
3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност

Струг е машински алат што го придвижува моторот со електрична енергија,го ротира главното вратило преку систем за пренос, како што се ремен и запчаник,го придвижува работното парче на вретеното за да се ротира,а потоа користи секач фиксиран на држачот за алат за да изврши сечење.Главното работно парче е кружна прачка.

Работата за сечење вклучува машинско крајно лице,внатрешен и надворешен дијаметар,лак,заострените,дупчење,досадно,ексцентричност,втиснување,сечење,жлебување,и обработка на завртката.
Enquiry Now
производи Листа
Делови за обработкаПрилагодено 1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Автоматскиот струг може автоматски да го врти работното парче по редоследот на обработка.Откако ќе заврши обработката,ножот автоматски ќе се повлече и ќе се напојува,а следниот готов производ ќе се сече,кој е погоден за масовно производство на работни парчиња со помал дијаметар. Производите се широко покриваат автомобил и мотоцикл,електроника,мотори,електрични уреди,машинската индустрија,индустрија за пневматски алатки,велосипедската индустрија,и други видови производи
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Претворени компоненти по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Претворени компоненти
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за обработкаПрилагодено 1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Трите главни процеси на обработка се класифицирани како вртење,дупчење,и мелење.Други операции кои спаѓаат во различни категории вклучуваат обликување,планирање,досадно,чепкање и пила.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Претворени компоненти по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Претворени компоненти
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
завртка за застанувањеПрилагодено 1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Шестоаголна бакарна колона е еден вид производ за прицврстување,а нејзините внатрешни и надворешни нишки се обработуваат со хексагонална бакарна прачка.Секако,покрај бакарните материјали,има и производи изработени од нерѓосувачки челик или јаглероден челик,но се користат почесто користени бакарни материјали.Затоа,тие понекогаш колективно се нарекуваат хексагонални дихтунзи.Постојат два вида хексагонални изолациони столбови,едниот е формиран со надворешен конец и внатрешен конец. Постои и шестоаголна прачка,целата е внатрешно навојна.Шестоаголните бакарни столбови главно се користат во кабинети или кола како изолациски потпори.Според различната средина за употреба,можете да изберете различни материјали и различни методи на површинска обработка.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Претворени компоненти по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Претворени компоненти
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings