Делови за машини за завртки

Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. е водечки производител, на снабдувачот и извозникот на најдобар Делови за машини за завртки in Taiwan. Години на искуство во оваа област, ние продолжуваме да истражување и развој, со цел да ги направиме нашите производи конкурентни во однос на квалитет и перформанси. На највисок квалитет на производи на повеќето разумна цена е нашата крајна цел. Со цел да се постигне оваа цел, воведовме напредна опрема за обработка, производот има многу висока контрола точност. Затоа, ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, можете да ни каже. Ние ќе ви даде одговор што е можно поскоро. Добредојдовте да ја посетите нашата веб-страница за повеќе детали.
Посетете го нашиот изложбен салон и други веб делови сега да дознаете повеќе за

Делови за машини за завртки

, А потоа да стапат во контакт со нашите странски трговски претставници денес за вашите извори needs.We ќе ви овозможи со примероци, како е можно поскоро.
  • Делови за машини за завртки - Customized
Делови за машини за завртки
модел - Customized
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за обработка
Прилагодено

1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг
2.Заврши:според вашата потреба
3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност

Автоматскиот струг може автоматски да го врти работното парче по редоследот на обработка.Откако ќе заврши обработката,ножот автоматски ќе се повлече и ќе се напојува,а следниот готов производ ќе се сече,кој е погоден за масовно производство на работни парчиња со помал дијаметар.

Производите се широко покриваат автомобил и мотоцикл,електроника,мотори,електрични уреди,машинската индустрија,индустрија за пневматски алатки,велосипедската индустрија,и други видови производи
Enquiry Now
производи Листа
Делови за обработкаПрилагодено 1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Струг е машински алат што го придвижува моторот со електрична енергија,го ротира главното вратило преку систем за пренос, како што се ремен и запчаник,го придвижува работното парче на вретеното за да се ротира,а потоа користи секач фиксиран на држачот за алат за да изврши сечење.Главното работно парче е кружна прачка. Работата за сечење вклучува машинско крајно лице,внатрешен и надворешен дијаметар,лак,заострените,дупчење,досадно,ексцентричност,втиснување,сечење,жлебување,и обработка на завртката.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Делови за машини за заврткипо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Делови за машини за завртки од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за обработкаПрилагодено 1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Трите главни процеси на обработка се класифицирани како вртење,дупчење,и мелење.Други операции кои спаѓаат во различни категории вклучуваат обликување,планирање,досадно,чепкање и пила.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Делови за машини за заврткипо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Делови за машини за завртки од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
завртка за застанувањеПрилагодено 1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Шестоаголна бакарна колона е еден вид производ за прицврстување,а нејзините внатрешни и надворешни нишки се обработуваат со хексагонална бакарна прачка.Секако,покрај бакарните материјали,има и производи изработени од нерѓосувачки челик или јаглероден челик,но се користат почесто користени бакарни материјали.Затоа,тие понекогаш колективно се нарекуваат хексагонални дихтунзи.Постојат два вида хексагонални изолациони столбови,едниот е формиран со надворешен конец и внатрешен конец. Постои и шестоаголна прачка,целата е внатрешно навојна.Шестоаголните бакарни столбови главно се користат во кабинети или кола како изолациски потпори.Според различната средина за употреба,можете да изберете различни материјали и различни методи на површинска обработка.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Делови за машини за заврткипо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Делови за машини за завртки од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings