Неправилности на ПХБ

Ние сме водечки производител и извозник на Неправилности на ПХБ. Произведени користење на најнова технологија, нашата палета на производи се исклучително траен и сигурен. Достапни во различни големини, ние исто така, обичај-направи овие производи, како на специфични барања на клиентите. кои ги исполнуваат барањата на различни индустрии.
Ние си имаме свој фабрика, и да го прифатат OEM цел, професионално производство персонал кој ќе се грижи за вашиот

Неправилности на ПХБ

и бидете сигурни дека ќе се постигне највисок квалитет на располагање за овој производ.
  • Неправилности на ПХБ - Customized
Неправилности на ПХБ
модел - Customized
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
завртка за застанување
Прилагодено

1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг
2.Заврши:според вашата потреба
3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност

Шестоаголна бакарна колона е еден вид производ за прицврстување,а нејзините внатрешни и надворешни нишки се обработуваат со хексагонална бакарна прачка.Секако,покрај бакарните материјали,има и производи изработени од нерѓосувачки челик или јаглероден челик,но се користат почесто користени бакарни материјали.Затоа,тие понекогаш колективно се нарекуваат хексагонални дихтунзи.Постојат два вида хексагонални изолациони столбови,едниот е формиран со надворешен конец и внатрешен конец.

Постои и шестоаголна прачка,целата е внатрешно навојна.Шестоаголните бакарни столбови главно се користат во кабинети или кола како изолациски потпори.Според различната средина за употреба,можете да изберете различни материјали и различни методи на површинска обработка.
Enquiry Now
производи Листа
Делови за обработкаПрилагодено 1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Струг е машински алат што го придвижува моторот со електрична енергија,го ротира главното вратило преку систем за пренос, како што се ремен и запчаник,го придвижува работното парче на вретеното за да се ротира,а потоа користи секач фиксиран на држачот за алат за да изврши сечење.Главното работно парче е кружна прачка. Работата за сечење вклучува машинско крајно лице,внатрешен и надворешен дијаметар,лак,заострените,дупчење,досадно,ексцентричност,втиснување,сечење,жлебување,и обработка на завртката.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Неправилности на ПХБ, треба да знаете за највисок квалитет на Неправилности на ПХБ производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за обработкаПрилагодено 1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Автоматскиот струг може автоматски да го врти работното парче по редоследот на обработка.Откако ќе заврши обработката,ножот автоматски ќе се повлече и ќе се напојува,а следниот готов производ ќе се сече,кој е погоден за масовно производство на работни парчиња со помал дијаметар. Производите се широко покриваат автомобил и мотоцикл,електроника,мотори,електрични уреди,машинската индустрија,индустрија за пневматски алатки,велосипедската индустрија,и други видови производи
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Неправилности на ПХБ, треба да знаете за највисок квалитет на Неправилности на ПХБ производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за обработкаПрилагодено 1.Материјал:бесплатно-сечење челик,Легуриран челик,Алуминиум,Нерѓосувачки челик,Месинг2.Заврши:според вашата потреба3.Способност за процесот:Дијаметар 2.5 до 20 мм;Должина 2.5 до 40 мм(Дијаметар на допир MAX 10,длабочина на прислушување МАКС 12 мм)4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Трите главни процеси на обработка се класифицирани како вртење,дупчење,и мелење.Други операции кои спаѓаат во различни категории вклучуваат обликување,планирање,досадно,чепкање и пила.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Неправилности на ПХБ, треба да знаете за највисок квалитет на Неправилности на ПХБ производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings