Завртки за капа за копче

Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. е professionalof компании кои развиваат различни спецификации за висок квалитет Завртки за капа за копче. На технички персонал имаат долга историја на развивање на водечките компании за производи за овие индустрии, кое обезбедува сигурноста на готови производи производи. Ве молиме да бидат слободни да контактирате со нас за повеќе детали.
Prefroming во согласност со принцип на "во однос на квалитетот, како број 1, искрена соработка, проширување на иновациите и нагласок извршување" нашата компанија добредојде домашни и странски стари и нови пријатели да се консултираат нашите

Завртки за капа за копче

.
  • Завртки за капа за копче - Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
Завртки за капа за копче
модел - Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со копче
Прилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ

1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар,
2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)
3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени

Завртката со капаче за глава со копче е тип на завртка со капа со цилиндрична глава и хексагонална погонска дупка.Завртката со капаче на штекерот за глава на копче најчесто се придвижува со ален клуч или шестоаголник.Повеќето завртки со капаче за копчиња имаат чисти глави без печат или означување за убав чист завршен изглед.

Во машинските делови обично се користат завртки за капа за глава,умре прицврстување,и стегање.Завртките на капачето на штекерот се идеални за апликации во кои нема доволно простор за маневрирање со клучеви или приклучоци.
Enquiry Now
производи Листа
Завртка за глава со копчеПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)2.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм3.Висок квалитет и конкурентни цени4.Брзо време за испорака5.Земја на потекло:Кина/Тајван6.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Машински завртки за глава со копче со приклучок до ISO 7380 се достапни на залиха во челик 4 одделение.8,5.6,8.8,10.9,12.9,А2 нерѓосувачки челик и А4 нерѓосувачки челик.Други материјали се достапни на барање, вклучувајќи месинг,и алуминиум. Тие се домаќини на шестоаголна вдлабнатина и се управуваат со помош на шестоаголна клуч или вметнувач.Ова ги прави овие завртки поефикасни од производите со завртки со дупчиња поради поголема отпорност на камери-надвор,и тие можат да се користат со моќни двигатели што овозможуваат побрза инсталација и постигнување поголем вртежен момент. Ние, исто така, складираме завртки за глава со копчиња во UNC,UNF,BSW и BSF.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Завртки за капа за копчепо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Завртки за капа за копче од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings