Завртка за глава со копче

Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Завртка за глава со копче, Кој е произведен со користење најдобрите квалитет на суровините и компоненти. Нашите квалификувани професионалци производство на овој производ користејќи напредна технологија и квалитет материјал за да се обезбеди трајност и висок квалитет. Најпознати сме за задоволување на клиентите со ефикасност и конечно траен способност на нашите производи. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Ние сакаме да имаме искрена соработка со сите пријатели, и да работат заедно за да се создаде повеќе славни утре за заеднички развој. Ние, исто така се надеваат да добијат драгоцени идеи и предлози од домашни и од странство "пријатели. Дозволете ни да се создаде добар достигнувања во оваа

Завртка за глава со копче

и излегувам за убав утре заедно.
  • Завртка за глава со копче - Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
Завртка за глава со копче
модел - Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со копче
Прилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ

1.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)
2.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм
3.Висок квалитет и конкурентни цени
4.Брзо време за испорака
5.Земја на потекло:Кина/Тајван
6.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени

Машински завртки за глава со копче со приклучок до ISO 7380 се достапни на залиха во челик 4 одделение.8,5.6,8.8,10.9,12.9,А2 нерѓосувачки челик и А4 нерѓосувачки челик.Други материјали се достапни на барање, вклучувајќи месинг,и алуминиум.

Тие се домаќини на шестоаголна вдлабнатина и се управуваат со помош на шестоаголна клуч или вметнувач.Ова ги прави овие завртки поефикасни од производите со завртки со дупчиња поради поголема отпорност на камери-надвор,и тие можат да се користат со моќни двигатели што овозможуваат побрза инсталација и постигнување поголем вртежен момент.

Ние, исто така, складираме завртки за глава со копчиња во UNC,UNF,BSW и BSF.
Enquiry Now
производи Листа
Завртка за глава со копчеПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Завртката со капаче за глава со копче е тип на завртка со капа со цилиндрична глава и хексагонална погонска дупка.Завртката со капаче на штекерот за глава на копче најчесто се придвижува со ален клуч или шестоаголник.Повеќето завртки со капаче за копчиња имаат чисти глави без печат или означување за убав чист завршен изглед. Во машинските делови обично се користат завртки за капа за глава,умре прицврстување,и стегање.Завртките на капачето на штекерот се идеални за апликации во кои нема доволно простор за маневрирање со клучеви или приклучоци.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Завртка за глава со копче по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Завртка за глава со копче
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings