Сокет завртка

На ODM, нашиот дизајнерски тим може да помогне идеја купувачи доаѓаат во производителот, снабдувачот и извозник на Сокет завртка, Ние се состојат од двете локални и странски таленти кои ги следат одблиску на петиците на промени во различни трендови на пазарот. Имаме професија и технологија на производство менаџер под проверка и вешти персонал на менаџерот нив.
Нашите

Сокет завртка

се усвоени од страна на многу компании и се успешно извезуваат во различни земји во светот. Сега ние искрено се очекува да се развие долгорочна соработка со вас.
  • Сокет завртка - Customized/JIS/ISO/DIN
Сокет завртка
модел - Customized/JIS/ISO/DIN
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized/JIS/ISO/DIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со шестоаголни приклучоци
Прилагодено

1.Материјал:Легуриран челик,Нерѓосувачки челик
2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)
3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени

Неговата цврстина е три пати посилна од машинските завртки,што е најсилното ниво меѓу општите стандардизирани завртки.Има шестоаголна дупка на главата.Вообичаено,се користи без никакви навртки.Поради одличното склопување и спречување на кршење,се користи за фиксирање на машински алати,автомобилски делови итн.Вообичаено,неговата површинска обработка е црн оксид.Може да се затегне со шестоаголна ален клуч.

Во споредба со шестоаголни завртки,нејзината големина на главата е мала.Толку често неговата глава е потопена на место свртена кон за да заштеди простор.
Enquiry Now
производи Листа
Завртка за глава со шестоаголни приклучоциПрилагодено 1.Материјал:Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Завртката за капаче на штекерот е вашиот најдобар избор во апликации со ограничен пристап.Достапен во широк опсег на димензии,овој прицврстувач може ефикасно да се прилагоди со алатки од стандарден сет на штекери,кои бараат многу мало растојание околу прицврстувачот. Се смета дека завртките на капачето на штекерот имаат помодерен изглед,иако ова е субјективно.Техничката опрема и електрониката често користат завртки за капачето на штекерот,создавање визуелна асоцијација што може да се пренесе на други производи и апликации.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Сокет заврткапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Сокет завртка од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customized/JIS/ISO/DIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со шестоаголни приклучоциПрилагодено 1.Материјал:Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Може да издржи поголеми товари.Има шест страни на сила за повеќе употреба отколку шраф и крст-обликувана завртка со само две страни.Завртката со шестоаголна приклучница може да се потопи во употреба,тоа значи дека целата навртка е потопена во работниот дел за да се задржи површината на работното парче рамна и убава. Во споредба со надворешните шестоаголни завртки,внатрешниот шестоаголник е погоден за повеќе прилики за склопување,особено на тесни места,па лесно се склопува и поправа,и лесно се дебагира.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Сокет заврткапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Сокет завртка од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customized/JIS/ISO/DIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со шестоаголни приклучоциПрилагодено 1.Материјал:Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Завртка за капаче на штекерот,познат и како завртка за капаче на штекер,штекер завртка,или Ален Болт,е тип на капа завртка со цилиндрична глава и хексагонална погонска дупка.Терминот завртка на капачето на штекерот обично се однесува на тип на прицврстувач со навој. Фалсификувана топлина-Примерите за третирана легура се прицврстувачи со висока јачина наменети за најсложените механички апликации,со достапни специјални формулации од легура кои се способни да одржуваат цврстина на температури над 1000 степени F(587 степени Целзиусови). Хексадецимален клуч(понекогаш се нарекува Ален клуч или Ален клуч)или шестоаголник е потребен за затегнување или олабавување на шрафот за штекер.Завртките на капачето на штекерот најчесто се користат во склопови кои не обезбедуваат доволно растојание за конвенционален клуч или штекер.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Да купувате со висок квалитет Сокет заврткапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Сокет завртка од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
CustomizedCustomized/JIS/ISO/DIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings