Двојна завртка за перење

Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. е посветен на создавање на најдобрите производи за клиентите во целиот свет. Ние производство, снабдување и извоз Двојна завртка за перење Ние работиме тесно со нашите клиенти во широк спектар на индустрии и за различни апликации потреби. По многу години напори, компанијата добро развиени и направен голем напредок; Во меѓувреме, се соочува со конкуренција на пазарот, ние секогаш се држи до раководството упатство на човековите ориентирана, научни управување и одличен квалитет.
Ние нудиме повеќе високо ниво

Двојна завртка за перење

и со полно работно срце услуги. Ние ви овозможи со сигурен производи, доверлив производство способност и богати и моќни тактички knowledge.We имаат искусни инженери и секогаш ви обезбеди висок квалитет на производите со брза испорака.
  • Двојна завртка за перење - Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
Двојна завртка за перење
модел - Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за заклучување со завртки
Прилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ

1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар,
2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)
3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени

Функција со двојна мијалник:Подлошките се поделени на рамни подлошки и пружини.Поради малата контактна површина со основата откако ќе се затегнат завртките,додавањето на рамни подлошки може да ја зголеми површината на лежиштето на притисок на основата,а затегнувањето нема да предизвика оштетување на основата или свилата.Пружината за перење го зголемува напрегањето на бравата на завртката и го затегнува ефектот на затегнување на завртката.
Enquiry Now
производи Листа
Машина за заклучување со заврткиПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Уредот за перење на внатрешните и надворешните заби обично се користи со завртки.Кога е заклучен,силата на триење се зголемува за да биде тешко да се олабави,со што се постигнува целта за спречување на олабавување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Двојна завртка за перење по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Двојна завртка за перење во Taiwan
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за заклучување со заврткиПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Видовите на подлошки за заклучување што можеме да ги составиме се Внатрешна мијалник за заби,Надворешна машина за миење заби,Спак мијалник,закосена машина за перење,Квадратна конусна машина за перење,Рамен мијалник,Конусна мијалник,Пролетна мијалник,Машина со назабена брава,Машина за брава со заби,Машина за миење со пролетна брава,мијалник за заклучување,Машина за перење на чаши на грб,JIS тип C мијалник,DIN 6905,Контакт мијалник Најчесто се нарекуваат склопови за завртки и миење”SEMS”кога тие се претходно составени.Заклучување на забите,спирална пружинска брава,саден тип и конусни подлошки,да именуваме неколку,може однапред да се склопат на машинските завртки,како и,формирање на конец,сечење на конец и себе-завртки за дупчење.Овие комбинации нудат уникатни способности кои инаку би биле недостапни за лесни и ефикасни операции на склопување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Двојна завртка за перење по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Двојна завртка за перење во Taiwan
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за заклучување со заврткиПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Машина за перење со квадратни конуси(Квадратна купола)апсорбира високи вртежни моменти за инсталација,генерира и одржува тензија,го распределува товарот и ги опфаќа преголемите дупки.Заменува три дела:завртка,рамен мијалник и спирален мијалник,во многу апликации. Уникатната машина за перење на овој склоп ги комбинира карактеристиките за генерирање напнатост на пружината со пружината со затегнатоста на спиралната машина за да се зголеми апсорпцијата на удари и отпорноста на вибрации.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Двојна завртка за перење по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Двојна завртка за перење во Taiwan
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings