Заробена завртка за перење

Ние сме ангажирани во развој, кои ја снабдуваат и производство на Заробена завртка за перење заедно. Во прилог на нашите постоечки производи, ние исто така, прифати кориснички налози за проектот. Нашите производи се оди добро во текот на домашниот пазар и задокеански countries.Therefore, ние го задржи фалсификување напред и продолжи да иновираат constantly.We сакаат да воспостават долгорочни деловни односи во целиот свет. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Со напредна наука и технологија, нашата компанија развива и произведува различни видови на

Заробена завртка за перење

. Ние ќе продолжиме да иновираат на нашата технологија, менаџмент, услуги и бизнис да ги исполнат идните предизвици и да се исполнат нашите одговорности.
  • Заробена завртка за перење - Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
Заробена завртка за перење
модел - Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за заклучување со завртки
Прилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ

1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар,
2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)
3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени

Видовите на подлошки за заклучување што можеме да ги составиме се Внатрешна мијалник за заби,Надворешна машина за миење заби,Спак мијалник,закосена машина за перење,Квадратна конусна машина за перење,Рамен мијалник,Конусна мијалник,Пролетна мијалник,Машина со назабена брава,Машина за брава со заби,Машина за миење со пролетна брава,мијалник за заклучување,Машина за перење на чаши на грб,JIS тип C мијалник,DIN 6905,Контакт мијалник

Најчесто се нарекуваат склопови за завртки и миење”SEMS”кога тие се претходно составени.Заклучување на забите,спирална пружинска брава,саден тип и конусни подлошки,да именуваме неколку,може однапред да се склопат на машинските завртки,како и,формирање на конец,сечење на конец и себе-завртки за дупчење.Овие комбинации нудат уникатни способности кои инаку би биле недостапни за лесни и ефикасни операции на склопување.
Enquiry Now
производи Листа
Машина за заклучување со заврткиПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Функција со двојна мијалник:Подлошките се поделени на рамни подлошки и пружини.Поради малата контактна површина со основата откако ќе се затегнат завртките,додавањето на рамни подлошки може да ја зголеми површината на лежиштето на притисок на основата,а затегнувањето нема да предизвика оштетување на основата или свилата.Пружината за перење го зголемува напрегањето на бравата на завртката и го затегнува ефектот на затегнување на завртката.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Заробена завртка за перење по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Заробена завртка за перење
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за заклучување со заврткиПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Уредот за перење на внатрешните и надворешните заби обично се користи со завртки.Кога е заклучен,силата на триење се зголемува за да биде тешко да се олабави,со што се постигнува целта за спречување на олабавување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Заробена завртка за перење по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Заробена завртка за перење
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за заклучување со заврткиПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Машина за перење со квадратни конуси(Квадратна купола)апсорбира високи вртежни моменти за инсталација,генерира и одржува тензија,го распределува товарот и ги опфаќа преголемите дупки.Заменува три дела:завртка,рамен мијалник и спирален мијалник,во многу апликации. Уникатната машина за перење на овој склоп ги комбинира карактеристиките за генерирање напнатост на пружината со пружината со затегнатоста на спиралната машина за да се зголеми апсорпцијата на удари и отпорноста на вибрации.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Заробена завртка за перење по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Заробена завртка за перење
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings