Завртка за глава со сирење

Ние сме експерт Taiwan производителот, набавувачот и фабриката, која е искусен за производство Завртка за глава со сирење производи итн Наша цел е им служи на нашите клиенти во најдобрите квалитет на производите, конкурентна цена со брза испорака. Раст на клиентите е нашиот раст и ние би сакале да се создаде заемна корист за друг во долгорочна соработка. Ние секогаш се обезбеди посветен производи преку контрола на квалитетот и да ја задржите за да се одгледуваат стручни работници. Ве молиме да бидат слободни да контактирате со нас за повеќе детали.
Искористување на нашите производствени капацитети, ви го претставуваме квалитативен спектар на

Завртка за глава со сирење

кои се достапни на ефикасната цени. Ние нудиме прилагодување на нашата палета, како за на спецификации на нашите клиенти.
  • Завртка за глава со сирење - Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
Завртка за глава со сирење
модел - Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Филистер завртка за глава
Прилагодено/БС/DIN/МК/Стандард на МФИ

1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар,
2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)
3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени

Машинските завртки за глава со дупчиња Fillister имаат голема преголема глава и се користат за прицврстување метал на метал или метал на дрво.Завртка за машина за глава Fillister,понекогаш се нарекува завртка со глава за сирење,е сличен на завртката на машината со глава на тава, но со поголема висина на страните.
Enquiry Now
производи Листа
Филистер завртка за главаПрилагодено/БС/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Филистерските глави се користат во отворите за шалтер.Против дупката е цилиндрична рамна форма-дупка со дното што зголемува уште една коаксијална дупка,или алатката што се користи за креирање на таа карактеристика.Вообичаено се користи дупка за дупче за прицврстување,како што е завртката за капаче на штекерот,потребно е да седи рамно со или под нивото на работното парче’s површина.Со оглед на тоа што counterbore е рамен-проширување на дното на помала коаксијална дупка,countersink е конусно зголемување на таквите.Лицето често има форма на многу плитка дупчалка.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртка за глава со сирење, треба да знаете за највисок квалитет на Завртка за глава со сирење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Филистер завртка за главаПрилагодено/БС/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Затворените завртки се специјално дизајнирани да се заклучат во пред-дупчат дупки за да може завртката да се прицврсти и откачи без да се откачи завртката.Една од примарните придобивки на завртките за затворање е тоа што тие обезбедуваат сигурно прицврстување додека ги намалуваат трошоците поврзани со изгубени завртки или оштетување од остатоци од туѓ предмет.. Затворените завртки се достапни во различни стилови и материјали за да одговараат на различните потреби за примена.Затворените завртки често се користат во електронските куќишта,експонати/знаци,Медицински уреди,и мрежни кабинети.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртка за глава со сирење, треба да знаете за највисок квалитет на Завртка за глава со сирење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings