Завртки за заробени панели

Ние сме една од реномирани имиња кои се вклучени во производство и извоз на широк спектар на Завртки за заробени панели. Ние сопствената група на искусни и талентирани дизајнери кои го направија нашите производи кои се добро прифатени од страна на нашите клиенти. Посветени за да се постигне 100% задоволството на клиентите, ние одвојте екстремни грижа за да се обезбеди доследна пред и по продажбата на услуги на повеќето разумна цена.
Сите вработени во компанијата имаат сериозен работен став за да им овозможат на нашите клиенти најдобри Завртки за заробени панели. Производите се доверливи, а технологијата го води светот. Ја освоивме благодарноста на купувачите од целиот свет и купивме голем број нарачки. Со нетрпение очекуваме да соработуваме со купувачи од целиот свет.
  • Завртки за заробени панели - Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
Завртки за заробени панели
модел - Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Филистер завртка за глава
Прилагодено/БС/DIN/МК/Стандард на МФИ

1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар,
2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)
3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени

Филистерските глави се користат во отворите за шалтер.Против дупката е цилиндрична рамна форма-дупка со дното што зголемува уште една коаксијална дупка,или алатката што се користи за креирање на таа карактеристика.Вообичаено се користи дупка за дупче за прицврстување,како што е завртката за капаче на штекерот,потребно е да седи рамно со или под нивото на работното парче’s површина.Со оглед на тоа што counterbore е рамен-проширување на дното на помала коаксијална дупка,countersink е конусно зголемување на таквите.Лицето често има форма на многу плитка дупчалка.
Enquiry Now
производи Листа
Филистер завртка за главаПрилагодено/БС/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Машинските завртки за глава со дупчиња Fillister имаат голема преголема глава и се користат за прицврстување метал на метал или метал на дрво.Завртка за машина за глава Fillister,понекогаш се нарекува завртка со глава за сирење,е сличен на завртката на машината со глава на тава, но со поголема висина на страните.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Завртки за заробени панели по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Завртки за заробени панели во Taiwan
Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Филистер завртка за главаПрилагодено/БС/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Затворените завртки се специјално дизајнирани да се заклучат во пред-дупчат дупки за да може завртката да се прицврсти и откачи без да се откачи завртката.Една од примарните придобивки на завртките за затворање е тоа што тие обезбедуваат сигурно прицврстување додека ги намалуваат трошоците поврзани со изгубени завртки или оштетување од остатоци од туѓ предмет.. Затворените завртки се достапни во различни стилови и материјали за да одговараат на различните потреби за примена.Затворените завртки често се користат во електронските куќишта,експонати/знаци,Медицински уреди,и мрежни кабинети.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Завртки за заробени панели по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Завртки за заробени панели во Taiwan
Customized/BS/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings