Завртка за формирање на конец

Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. беше основана за производство, снабдување различни Завртка за формирање на конец. Добро обучени и искусни инженери се посветени на прецизност и работа на оптимизација за да се обезбеди сите производи се доставуваат во висок квалитет по конкурентни цени. Ние сме убедени дека ние сме во состојба да ги задоволат вашите барања строго со краток увод време, стабилен квалитет и, исто така, високо конкурентна цена. Ако има нешто што би сакале да дознаете повеќе за нашите производи, контактирајте не денес!
Ние обезбеди голем број на

Завртка за формирање на конец

. Овие производи се, вклучувајќи и многу карактеристики, како што се висок квалитет, брза испорака, конкурентни цени, еколошки производи и разновидна. Ние ги следиме етички бизнис политики за да се обезбеди крајната задоволство на клиентите на нашите клиенти.
  • Завртка за формирање на конец - Customized/ Type AB /Type B / S-Tite / P-Tite / B-Tite/ PT thread/ Hi-Lo thread / thread Cutting / f
Завртка за формирање на конец
модел - Customized/ Type AB /Type B / S-Tite / P-Tite / B-Tite/ PT thread/ Hi-Lo thread / thread Cutting / f
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized/ Type AB /Type B / S-Tite / P-Tite / B-Tite/ PT thread/ Hi-Lo thread / thread Cutting / f
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Себе-Допрете завртки
Прилагодено/Тип АБ/Тип Б/С-Тите/П-Тите/Б-Тите/PT конец/Здраво-Ло нишка/конец Сечење/формирање на конец

1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик
2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)
3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени

Нишка-формирање на себе-завртки за прислушување-развиен директно од железни завртки.Нишка-формирање на себе-завртките за прислушување мора да се дупчат пред употреба,а потоа зашрафете ги завртките во дупките.Тие се силно цедени за да се вклопат во женските нишки.Материјалот ќе се исцеди помеѓу машките нишки,што се нарекува самообразување на конец-завртки за прислушување.Може да се користи само за тенки и пластични материјали,така што е развиен;Завртки за прислушување за сечење конец-во конецот Една или повеќе порти за сечење се сечат на крајот на опашката,така што при навртување во пред-дупчат дупка,опашката и забите на завртката се користат за сечење на соодветниот женски навој на сличен начин како напад со завртка.Може да се користи во дебели чинии,кои се тврди или Кревки и тешки-до-обликуваат материјали.
Enquiry Now
производи Листа
Себе-Допрете заврткиПрилагодено/Тип АБ/Тип Б/С-Тите/П-Тите/Б-Тите/PT конец/Здраво-Ло нишка/конец Сечење/формирање на конец 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Што е триаголен заб јас-завртка за прислушување?Тоа е јас-завртка за прислушување.Нејзината нишка е обична нишка со заоблен триаголен пресек.Навојната површина исто така има висока цврстина.Затоа,при поврзување,може да се поврзат завртки.Допрете ја внатрешната нишка во долната дупка на делот за да формирате врска.Овој тип на завртки се карактеризира со низок вртежен момент на затегнување и високи перформанси на блокирање. Според различни типови на глави,според различни нишки заби,има многу видови на завртки.Нашите вообичаени се машинските завртки и триаголните завртки.На пример:С-Тите/П-Тите/Б-Тите/В-Тит завртка. Првата предност на триаголните завртки е тоа што тие можат да се тапкаат.Соочување со некои клиенти,тврдоста на производот е релативно тврда,како железна плоча.Триаголникот само го користи своето јас-функција за прислушување.Подобро заклучете го производот.Втората предност на триаголните завртки е заштедата на навртките.Не треба да биде опремен со навртки како механички завртки.Ова е попогодно за клиентите да заштедат трошоци.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Завртка за формирање на конец, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized/ Type AB /Type B / S-Tite / P-Tite / B-Tite/ PT thread/ Hi-Lo thread / thread Cutting / f
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Себе-Допрете заврткиПрилагодено/Тип АБ/Тип Б/С-Тите/П-Тите/Б-Тите/PT конец/Здраво-Ло нишка/конец Сечење/формирање на конец 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Постојат два други типа на завртки со посебен дизајн на навој.Првиот тип е Висок-Завртки со ниско прислушување&мдаш;се користи во пластика или други ниски-материјали со густина.Дизајн со двојна нишка,висока нишка(поголем надворешен дијаметар на забот)има порамен и поостар агол на навој од 30 степени.Ниска нишка(помал надворешен дијаметар на забот)има агол на навој од 60 степени,висината на забот е само висока Половина од конецот. Комбинираниот дизајн на високи и ниски навои го намалува вртежниот момент,го подобрува влечењето-од силата,и во голема мера го намалува ризикот од фрактура на комбинираното работно парче.Друг тип се користи при монтажа на drywall во градежната индустрија.Себството-шрафовите за прислушување со дизајн на конец се особено погодни за пластика,делови од табли и дрво.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Завртка за формирање на конец, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized/ Type AB /Type B / S-Tite / P-Tite / B-Tite/ PT thread/ Hi-Lo thread / thread Cutting / f
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Себе-Допрете заврткиПрилагодено/Тип АБ/Тип Б/С-Тите/П-Тите/Б-Тите/PT конец/Здраво-Ло нишка/конец Сечење/формирање на конец 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Овие завртки за сечење конци имаат исклучување-централен отвор за стебло кој обезбедува вистинско дејство на сечење,елиминирање на посебна операција на тапкање и генерирање на совршено споен конец што придонесува за посилно прицврстување.Кога ќе се споредат со машинските завртки во дупките со прислушување,помалку завртки за сечење на конец ќе ја постигнат истата моќ на држење.Завртките за сечење на конец може да се отстранат и повторно да се повлечат. Како општо правило,Завртките за сечење со конец тип 1 се препорачуваат за челични делови со дебелина помала од половина од дијаметарот на завртката.Завртката за сечење на конец од тип 23,со својот поширок отвор за стебло,се препорачува за употреба во леано железо и меки метали како одлеаноци од цинк и алуминиум&мдаш;а во некои пластики. Завртката за сечење на конец од тип 25,комбинирање на отворот за стебло за сечење со широк конец и остар сечен раб со распоредени навои за ниско возење/висок вртежен момент на соголување,е идеален за сечење на конци за парење во термореактивната пластика. Завртката Тип 17 ќе ја издупчи сопствената дупка и ќе ги исече блиските конци за парење во дрво,лесна пластика и честички.Комплетна линија на завртки за сечење со навој од типови F и BF е исто така достапна од ChiaSing.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Завртка за формирање на конец, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Customized/ Type AB /Type B / S-Tite / P-Tite / B-Tite/ PT thread/ Hi-Lo thread / thread Cutting / f
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings