Полушуплива занитвам

Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. е моден производителот, како и извозник на големо, со нашата сопствена фабрика се наоѓа во Taiwan Полушуплива занитвам. Со кои се промовира нашите производи на Северна и Јужна Америка, Европа, Африка, Средниот Исток, Југоисточна Азија. До сега, имаме поголеми СТОКИ вкупно повеќе од 100 стилови, ако имате било какви условот ве молиме контактирајте не на. Очекувам да се изгради трговски односи со вас.
Ние можеме да им понудиме на нашите

Полушуплива занитвам

на високо Намалените цени. Овие лесно може да се искористи во водечка индустрија на цени со прилагодени спецификации на клиентите. Сите вработени срдечно го поздравува голем број на бизнисмени од странски компании да се создаде брилијантна!
  • Полушуплива занитвам - Customized
Полушуплива занитвам
модел - Customized
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Полу-шуплива занитвам
Прилагодено

1.Материјал:Челик,Нерѓосувачки челик,Бакар,Алуминиум,Легуриран челик
2.Заврши:Кисела мариноване,Пасивација,CR3+Бел цинк,CR3+Син цинк,Бакар,Калај,Никел,итн.
3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 6 до М4:4 до 70 мм
4.Висок квалитет и конкурентна цена.
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност

Занитвам е шилец-обликуван предмет за спојување на два дела(или членови)со пропустлива дупка и капа на едниот крај.Во занитување,закованите делови се спојуваат со сопствена деформација или пречки.Од ниско-тековни полиња како што се телекомуникациска опрема до апарати кои блокираат големи струи,тие се користат во широк спектар на нитни-напишете контакти.Со независно развиената машина за ладно формирање за да се подобри точноста на димензиите,итн.,задоволува различни потреби.
Enquiry Now
производи Листа
Полу-шуплива занитвамПрилагодено 1.Материјал:Челик,Нерѓосувачки челик,Бакар,Алуминиум,Легуриран челик2.Заврши:Кисела мариноване,Пасивација,CR3+Бел цинк,CR3+Син цинк,Бакар,Калај,Никел,итн.3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 6 до М4:4 до 70 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Полу-шупливи навртки(познати и како цевчести навртки)се слични на цврстите нитни,но имаат делумна дупка(спроти главата)на врвот.Целта на оваа дупка е да се намали количината на сила потребна за примена со тркалање на цевчестиот дел нанадвор. Полу-шупливи нитни кои се користат во не-оптоварување-носечки конструкции со прицврстувачи,не само лесно за заниткување,но и да се обезбеди одредена јачина на поврзувањето,најчесто се користи во не-решение структура на врската,како облека и обувки.Употреба на производство на флексибилни кабли,општите барања не можат да го рипнат занитувањето по пукањето.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Полушуплива занитвам по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Полушуплива занитвам во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Полутубуларна занитницаDIN 7340,ЈБ/Т 10582-2006 1.Материјал:Челик,Нерѓосувачки челик,Бакар,Алуминиум,Легуриран челик2.Заврши:Кисела мариноване,Пасивација,CR3+Бел цинк,CR3+Син цинк,Бакар,Калај,Никел,итн.3.Способност за процесот:Дијаметар М1 до М6 Должина:4 до 70 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност Навртките често се користат за заковување на жица помеѓу предметите и обично бараат употреба на специфични специјални алатки.Постојат многу видови на навртки,како што се полу-кружни навртки,рамен-конусни навртки,вдлабнати навртки,полу-потонати нитни,рамни нитни,шупливи навртки,цевчести навртки,знак навртки,итн.за задоволување на различни оперативни потреби.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Полушуплива занитвам по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Полушуплива занитвам во Taiwan
DIN 7340, JB/T 10582-2006
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Навртки со рамна главаПрилагодено 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Пасивација, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 6 до М10:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Поставувањето на цврсти сврзувачки елементи за занитници бара пристап од едната страна на структурите.Цврстите нитни се возат со помош на хидраулично погонети алати за стискање или дури и рачни чекани.Кога е достапна само едната страна,слепите навртки се посоодветни алатки
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Полушуплива занитвам по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Полушуплива занитвам во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings