Рокерска рака Студ

Ние произведуваме, снабдуваме и извезуваме прилично широк спектар на производи во Taiwan, вклучувајќи го и Рокерска рака Студ во различни форми и големини. Производите на нашата компанија, исто така, можат да се прилагодат за задоволување на барањата на нашите меѓународни клиенти и клиенти задоволувачки. Имаме експертиза во производството на производи со врвен квалитет кои се совршено синхронизирани со модните трендови.
Ние сакаме да имаме искрена соработка со сите пријатели, и да работат заедно за да се создаде повеќе славни утре за заеднички развој. Ние, исто така се надеваат да добијат драгоцени идеи и предлози од домашни и од странство "пријатели. Дозволете ни да се создаде добар достигнувања во оваа

Рокерска рака Студ

и излегувам за убав утре заедно.
  • Рокерска рака Студ - Customized
Рокерска рака Студ
модел - Customized
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
шеснаесетник дабл заврши/завртка за завртка
Прилагодено

1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик
2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)
3.Способност за процесот:Дијаметар М3 до М8 Должина:3 до 50 мм
4.Висок квалитет и конкурентни цени
5.Брзо време за испорака
6.Земја на потекло:Кина/Тајван
7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени

Завртките обично се однесуваат на завртки со релативно голем дијаметар,а можат да немаат и глави,како што се завртките за обетка.

Вообичаено,тоа не се нарекува”завртка за обетка” ,но се нарекува”Двојно-заврши обетка” .Најчесто користена форма на двојно-заврши столпчиња има теми на двата краја и полиран прачка во средината.

Главните намени на завртките се како што следува:
1.Се користи за додатоци кои треба да се инсталираат за главното тело на голема опрема,како:стакло за гледање,седиште за механичка заптивка,рамка за намалување,итн.Во ова време,се користат завртки за обетка,едниот крај се навртува во главното тело,а другиот крај е опремен со навртка откако ќе се инсталира додатокот.Бидејќи додатокот треба често да се отстранува,конецот брзо ќе се истроши,и многу е погодно да се користи замена на нитни.

2.Кога дебелината на поврзувачкото тело е голема, а должината на завртките е многу долга,Во овој момент ќе се користат завртки за обетка.

3.Се користи за поврзување на дебели плочи и места каде што е незгодно да се користат хексагонални завртки,како:бетонски покривен бандаж,суспензија на кровната греда Пуспензија на монорелна греда,итн.Двојно-треба да се спречи олабавување на завртките со глава.

Во вистинската работа,надворешни оптоварувања како што се вибрации,промени,и високо-температурниот лази на материјалите ќе го намали триењето.Позитивниот притисок во парот на нишки исчезнува во одреден момент,а силата на триење е нула,со што се олабавува врската со навој.По повторено дејство,врската со навој ќе се опушти и ќе пропадне.Затоа,потребно е да се спречи олабавување,во спротивно тоа ќе влијае на нормалната работа и ќе предизвика несреќи.
Enquiry Now
производи Листа
конец со двоен крај/завртка за обеткаПрилагодено 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М3 до М8 Должина:3 до 50 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Двојно-крај обетка(тип на стегање&мдаш;идентични краеви):столпчиња со навои за завртки со иста должина и конфигурација на секој крај.Овој тип на никулци служи за прицврстување на две тела заедно со навртка на секој крај
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Рокерска рака Студ по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Рокерска рака Студ во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
конец со двоен крај/завртка за обеткаПрилагодено 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М3 до М8 Должина:3 до 50 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Двојно-глави заби,познат и како двоен-глави заби,двојно-завртки со глава,двојно-завртки со глави,двојник без глава-завртки со навој,двојник без глава-завртки со навој,двојно-заврши столпчиња,како што имплицира името,двата краја имаат конци кои се користат во главното тело.За голема опрема,потребно е да се вградат додатоци,како што е визуелното стакло,седиште за механичка заптивка,рамка за намалување,итн.Ова се завртките што се користат. Едниот крај е зашрафен во главното тело.Откако ќе се инсталираат додатоците,другиот крај е опремен со навртка.Бидејќи додатоците често се Ако се расклопува,конецот ќе се истроши или оштети.Многу е погодно да се користат столпчиња за замена.Кога дебелината на поврзувачкото тело е многу голема, а должината на завртката е многу долга,се користат завртки за обетка.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Најдете и купете Рокерска рака Студ по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Рокерска рака Студ во Taiwan
Customized
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings