Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Семс завртка, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Семс завртка

Склоп на мијалник за заврткиПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар,2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Видовите на квадратни подлошки што можеме да ги составиме се Connecting Washer,Квадратна машина за перење,Тешка квадратна машина за перење,Терминална мијалник,стегач за седло&стегач за кабел. ChiaSing нуди широк спектар на завршетоци на жици претходно собрани на многу типови на завртки,вклучувајќи чип-завртки за формирање на слободен конец.Овие терминал“семс”се димензионално контролирани за неволја-бесплатно автоматизирано склопување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Семс завртка по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Семс завртка
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за глава со шестоаголни приклучоциПрилагодено 1.Материјал:Легуриран челик,Нерѓосувачки челик2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,CR3+БЗ,CR+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Завртка за капаче на штекерот,познат и како завртка за капаче на штекер,штекер завртка,или Ален Болт,е тип на капа завртка со цилиндрична глава и хексагонална погонска дупка.Терминот завртка на капачето на штекерот обично се однесува на тип на прицврстувач со навој. Фалсификувана топлина-Примерите за третирана легура се прицврстувачи со висока јачина наменети за најсложените механички апликации,со достапни специјални формулации од легура кои се способни да одржуваат цврстина на температури над 1000 степени F(587 степени Целзиусови). Хексадецимален клуч(понекогаш се нарекува Ален клуч или Ален клуч)или шестоаголник е потребен за затегнување или олабавување на шрафот за штекер.Завртките на капачето на штекерот најчесто се користат во склопови кои не обезбедуваат доволно растојание за конвенционален клуч или штекер.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Семс завртка по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Семс завртка
CustomizedCustomized/JIS/ISO/DIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за заклучување со заврткиПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Машина за перење со квадратни конуси(Квадратна купола)апсорбира високи вртежни моменти за инсталација,генерира и одржува тензија,го распределува товарот и ги опфаќа преголемите дупки.Заменува три дела:завртка,рамен мијалник и спирален мијалник,во многу апликации. Уникатната машина за перење на овој склоп ги комбинира карактеристиките за генерирање напнатост на пружината со пружината со затегнатоста на спиралната машина за да се зголеми апсорпцијата на удари и отпорноста на вибрации.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Семс завртка по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Семс завртка
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за заклучување со заврткиПрилагодено/ISO/DIN/МК/Стандард на МФИ 1.Материјал:Челик,Легуриран челик,Нерѓосувачки челик,Месинг,Бакар, 2.Заврши:според вашата потреба(Cr3+З,Cr3+ZY,Cr3+БЗ,Cr3+Вистински жолт цинк,Ни,Бо,Калај,Пасивација,ZnFe,ZnNi, ...итн.)3.Способност за процесот:Дијаметар М1.Должина од 2 до М12:3 до 80 мм4.Висок квалитет и конкурентни цени5.Брзо време за испорака6.Земја на потекло:Кина/Тајван7.Рохс/Достигнете во согласност/Усогласеност без халогени Уредот за перење на внатрешните и надворешните заби обично се користи со завртки.Кога е заклучен,силата на триење се зголемува за да биде тешко да се олабави,со што се постигнува целта за спречување на олабавување.
Chia Sing Screw Industrial Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Семс завртка по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Семс завртка
Customized/ISO/DIN/GB/IFI Standard
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Семс завртка

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Chia Sing е основана во Тајван во 1972 година. Ние сме производител и снабдувач на сврзувачки елементи, како на пр.Семс завртка , шупливи навртки или прецизни метални компоненти.
Понудената завртка од нас е произведена со врвна технологија и најквалитетна метална легура, понатаму, ние им ги нудиме на нашите клиенти по најприфатливи цени. Во текот на производствениот процес, нашите стручни тимови го проверуваат квалитетот на производите со што обезбедуваме супериорни производи за нашите клиенти. И поддржани од нашите експерти и научни технологии, можеме да ги произведуваме нашите производи следејќи ги индустриските стандарди за квалитет.

Благодарение на нашиот клиент-центричен пристап, нудиме квалитетСемс завртка и другите производи за прицврстување по водечки цени во индустријата и да се обезбеди испорака на нарачаните пратки во предвидената временска рамка.

Главни наши производи:
Завртка со квадратна мијалник , Машина за заклучување со завртки , Завртки за самопреслушување , Специјална завртка , Тубуларна занитвам , Завртка со двоен крај , завртка Завртка за глава со шестоаголни приклучоци , Филистер завртка за глава , Завртка за глава со копче , Делови за печат , Делови за обработка

Ве молиме слободно контактирајте не доколку сте заинтересирани за некој од нашите производи.